Okulista Katowice OptiMed

Okulistyka Katowice – OptiMed profesjonalna pomoc dla Twojego wzroku

W OptiMed Okulistyka Katowice pracują doświadczeni specjaliści, którzy wykonają profesjonalną diagnostykę i postawią trafną diagnozę.  Sprawdź dlaczego warto zadbać o zdrowie swoich oczu z Optimed!

Okulistyka jest dziedziną medycyny. Zajmuje się działaniami w obrębie chorób układu wzrokowego. W pracy lekarza okulisty, fachowo nazywanego również oftalmologiem, priorytetem jest zapobieganie, diagnozowanie i leczenie schorzeń wzroku. Najczęściej spotykanymi w okulistyce problemami zdrowotnymi związanymi z oczami są: zaćma, jaskra, schorzenia nerwu wzrokowego, zespół suchego oka, choroby siatkówki, schorzenia rogówki, zez a także nadwzroczność, krótkowzroczność i astygmatyzm.

Trafna diagnoza postawiona na podstawie dokładnych badań pozwala zastosować terapię celowaną, która spowolni postęp choroby oraz daje lepsze predykcje wyleczenia. Okulistyka Katowice OptiMed zapewnia profesjonalną diagnozę przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu. Nasz gabinet wyposażony jest m.in. w optyczny tomograf okulistyczny, USG okulistyczne, perymetr komputerowy, fundus camere, autorefraktometry oraz keratorefraktometry.

Zadbaj o swój wzrok z wysoko wykwalifikowanymi specjalistami z OptiMed! Umów wizytę już dziś.

Okulista Katowice – wizyta u specjalisty

OptiMed Okulista Katowice specjalizuje się w szczegółowej diagnostyce chorób narządu wzroku oraz doborze okularów dla dorosłych i osób słabowidzących. Zapewniamy wysokiej jakości opiekę medyczną. Oferujemy kompleksowe usługi okulistyczne dla pacjentów w każdym wieku. Przyjmujemy również przypadki nagłe. Zajmujemy się diagnozą i leczeniem m.in. jaskry, zaćmy, a także schorzeń rogówki, siatkówki i nerwu wzrokowego.

Nasz gabinet wyposażony jest w nowoczesny sprzęt diagnostyczny, dzięki któremu zapewniamy skuteczne i precyzyjne badania oraz procedury lecznicze. Zatrudniamy najlepszych specjalistów na Śląsku, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje.  Zapewniamy indywidualne i kompleksowe podejście do leczenia, diagnozy oraz profilaktyki.

Regularne wizyty u specjalisty są niezwykle istotne dla utrzymania zdrowia oczu. Zapraszamy do Optimed Okulista Katowice!

Okulista Katowice NFZ – fachowa pomoc dla Twoich oczu

OptiMed Okulista Katowice NFZ to nowoczesny gabinet okulistyczny wyposażony w najnowsze sprzęty diagnostyczne, które umożliwiają dokładne badanie oczu. W ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia zajmujemy się kompleksową diagnozą i leczeniem schorzeń narządu wzroku. Specjalizujemy się w poszerzonej diagnostyce jaskry i chorób siatkówki.

Nasz zespół wysoko wykwalifikowanych lekarzy okulistów zapewnia profesjonalną pomoc również w przypadku schorzeń takich jak: nadwzroczność, krótkowzroczność, astygmatyzm, zespół suchego oka, infekcje oczu.

Wiedza, doświadczenie i umiejętności lekarza są kluczowe w skutecznym leczeniu chorób oczu. Dlatego w OptiMed Okulista Katowice NFZ zatrudniamy najlepszych specjalistów.

 Zaufaj naszej wiedzy i doświadczeniu w dziedzinie okulistyki. Umów wizytę!

Jak wygląda wizyta u okulisty w OptiMed Katowice?

W OptiMed Okulistyka Katowice stawiamy na kompleksową i indywidualną diagnozę. Dlatego wizytę u okulisty rozpoczynamy wywiadem z pacjentem. Lekarz pyta o występujące dolegliwości oraz o historię choroby, jeśli problemy z wzrokiem są przewlekłe. W procesie diagnozy niezwykle istotne jest otrzymanie od pacjenta pełnych informacji o problemach z widzeniem. Dlatego warto przygotować sobie przed wizytą listę występujących dolegliwości.

Na podstawie zebranych danych okulista przechodzi do badań wzroku pozwalających potwierdzić wstępną diagnozę.

Badanie rozpoczynamy od oceny stanu powiek, rogówki, soczewki oraz ruchomości gałek ocznych. Lekarz w trakcie procedury ogląda dokładnie oczy. Następnie przechodzi do badania ostrości wzroku przy pomocy tablic okulistycznych.

Badanie dna oka poprzedzone jest podaniem kropli rozszerzających źrenicę. Samo badanie jest bezbolesne, jednak rozszerzone źrenice wpływają jakość widzenia. W przypadku tego badania warto zarezerwować sobie więcej czasu, szczególnie jeśli przyjeżdżamy na wizytę kierując samochodem. Prowadzenie auta będzie możliwe dopiero po ustąpieniu działania kropli z atropiną.

Wizyta u okulisty trwa do 30 minut. Przebieg wizyty i proponowane badania różnią się w zależności od zgłaszanych dolegliwości oraz tego, czy jest to pierwsze czy kolejne spotkanie z okulistą Katowice OptiMed.

Dołącz do grona zadowolonych pacjentów, którzy powierzyli nam zdrowie swojego wzroku. Umów wizytę na NFZ już dziś!

Okulista Katowice Piotrowice – wizyta w naszej placówce

OptiMed Okulista Katowice Piotrowice oferuje usługi okulistyczne dla dorosłych, dzieci i osób słabowidzących. Nasz zespół to doświadczeni specjaliści, którzy wykonają profesjonalną diagnostykę i postawią trafną diagnozę. Realizujemy również dodatkowe badania, takie jak badanie dna oka, pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego czy badanie pola widzenia. Dzięki temu, możemy zdiagnozować choroby oczu w początkowej fazie i zapobiegać ich pogłębianiu się. W naszym ośrodku stawiamy na najwyższy poziom usług oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii. Wszystkie badania wykonywane są przy użyciu nowoczesnego sprzętu, co gwarantuje ich wysoką jakość oraz dokładność wyników.

Znajdujemy się w doskonałej lokalizacji – w dzielnicy Piotrowice. Dzięki temu, nasi pacjenci z tej części miasta mają łatwy dostęp do naszej placówki. Przyjmujemy również pacjentów z innych części Katowic i okolic.

Zapraszamy do umówienia wizyty pacjentów z miasta Katowice, a także z miast ościennych tj. Tychy, Chorzów, Bytom,  Mysłowice, Sosnowiec.